Kdo jsme a jak vyrábíme?

Jsme česká autorská módní značka, která šije stylové čepice dle zásad slow fashion. Naše čepice navrhujeme, stříháme a ručně šijeme na Moravě. Jsou ušité tak, aby se hodily k elegantním i sportovnějším outfitům a snadno se kombinovaly. Díky vysoké kvalitě materiálů, se kterými pracujeme, vám čepice od nás bude dělat radost i několik sezón.
 

Šijeme z biobavlny s certifikátem GOTS a používáme nitě ze 100% recyklovaných PET lahví. Emblémy vyrábíme pomocí CO2 neutrální technologie.
 

Ať je pro vás důležitý design, původ produktů nebo obojí, u nás jste správně.

Proč biobavlna?

Proč biobavlna?

Biobavlna se pěstuje tradičně, v regionech s dostatkem srážek, bez použití chemikálií, toxických látek a bělidel. Díky tomu jsou látky z ní pevné, kvalitní, odolné a zachovávají si vyšší přirozenou měkkost a prodyšnost. Tím, že má vlákno více chmýří, je biobavlna na dotek jemnější. Je šetrná k citlivé pokožce dětí a alergiků.
 

Šijeme z biobalny s certifikátem GOTS

GOTS (tedy Global Organic Textile Standard)  je nejpřísnější mezinárodní certifikace biotextilu, která si klade za cíl být fér v celém výrobním procesu textilií.

Dohlíží na to, aby se biobavlna pěstovala na místech s vhodným klimatem. Dbá na důstojné podmínky, jak farmářů na plantážích, tak pracovníků v textilních továrnách. Není tolerována dětská práce a je garantována férová mzda a přiměřená pracovní doba.

V biolátkách s tímto certifikátem nenaleznete pesticidy, herbicidy a jiné nebezpečné chemikálie.

Certifikát GOTS zajišťuje kvalitu nejen vám zákazníkům, ale myslí také na mnoho a mnohé další.

CO2 neutrální výroba

Štítky vyrábíme CO2 neutrální výrobou

Vyrobit či vypěstovat dnes cokoliv bez uhlíkové stopy je téměř nemožné. Už pouhým uvařením ranní kávy či nastartováním automobilu za sebou necháváme stopu na životním prostředí.


A právě proto jsou polyurethanové strukturované štítky KAIA ELITE vyráběny v České republice, a to klimaneutrálním podnikem. Cílem CO2 neutrální výroby je minimalizovat oxid uhličitý při výrobě a množství vzniklých škodlivin se kompenzuje podporou projektů na ochranu klimatu.

Používáme nitě z recyklovaných PET lahví

Udržitelnost našich produktů posouváme dál

Námi používané nitě jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů - konkrétně PET lahví. Jde o výrobu šetrnou ke zdrojům a ekologicky odpovědnou výrobu šicí nitě, které splňují nejvyšší standardy oběhového hospodářství a recyklovaných materiálů. 

 

Udržitelnost je investicí do budoucnosti.

1
Čistý design
2
Precizní zpracování
3
Respekt k přírodě
4
Česká výroba